- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Az 1961-től már Attila útnak 1890 óta a Vérmező út és a hajdani Szent János tér közötti (krisztinavárosi) szakaszát Attila utcának, a Szent János tértől a Döbrentei térig tartó (tabáni) szakaszát Attila körútnak nevezték. Ez utóbbi számozása a Szent János térnél kezdődött, vagyis nyugati házsora, amely egyben a Tabán itteni határa volt, a páratlan számokat viselte (szemben a mai számozással).
Ebben a házsorban, az Attila körút 35. sz. alatti copf stílusú lakóházban 1903 óta működött Benedek Samu mézeskalácsos üzlete, fenntartva az itt 1700 óta folyó bábsütő kézműves ipart, valamint az 1920-as évek végén Nagy Mária kávémérése és tejivója.
A házsort a Tabán bontásának keretében, az 1930-as évek elején bontották le, az 1923-24-ben épült Bethlen-udvar nevű hatemeletes bérház kivételével, ami hatalmas tömbjével különben is elütött földszintes tabáni környezetétől. A házsor helyén, az Attila és a Krisztina körutak közötti területet parkosították.
Az Attila körút 35-el majdnem szemben állt az Attila körút 32. (most Attila út 15.) alatti lakóház, amely 1845-46-ban épült Hild József tervei szerint klasszicista homlokzattal háromemeletesre, és amit a világháborús súlyos sérülései miatt kellett visszabontani, a jelenlegi egyemeletesre.
Attila út 15
Magyarország
Friss hozzászólások